Що необхідно знати перед установкою СКУД?

Системи обліку робочого часу і контролю доступу (СКУД) є складовими комплексної охорони об'єкта. Вони забезпечують захист працівників та майна. Можуть взаємодіяти з іншими засобами, що забезпечують безпеку — відеоспостереженням, протипожежними системами.

Крім контролюючої, СКУД виконує також функцію обліку робочого часу. Це перетворює систему в потужний аналітичний інструмент. Належним чином організований комплекс дозволяє значно скоротити витрати на охорону, оптимізувати деякі бухгалтерські процеси.

З чого складається СКУД?

Системи контролю доступу та обліку робочого часу включають ряд компонентів, призначених для ідентифікації користувача та надання йому доступу.

З метою розпізнавання можуть застосовуватися спеціальні пристрої — ідентифікатори. Вони містять унікальну інформацію про користувача. Це можуть бути фізичні носії (карти, брелоки, електронні ключі) або біометричні дані (сітківка ока, відбиток пальця, форма обличчя).

Біометричні системи контролю доступу до приміщення мають ряд переваг:

· високий рівень захисту;

· дані не можна передати іншій людині;

· неможливість махінацій при табельному обліку;

· неможливість втрати ідентифікатор;

· висока точність.

Зчитувачі отримують інформацію з ідентифікаторів і передають її на контролер. Останній відповідає за прийняття рішень надавати або блокувати доступ до приміщення, що охороняється.

До блокуючих пристроїв, що забороняють прохід до контрольованих зон, відносяться турнікети, електрозамки.

Контролер — «мозок» системи. Зберігає всі дані, управляє блокуючими пристроями. Можуть бути мережевими і автономними.

Мережеві контролери системи відеоспостереження та контролю доступу можуть об'єднуватися в єдину мережу. У підсумку виходить багатофункціональний розгалужений комплекс, який здатен інтегруватися з системами управління, безпеки, життєзабезпечення будівлі. Всією цією «машиною» легко керувати за допомогою програмного забезпечення.

Автономні контролери програмуються окремо, їх не можна об'єднати в один ланцюжок. Але і ціна в цьому випадку буде набагато нижчою. Такі комплекси підійдуть для невеликих об'єктів.

Довірте монтаж системи контролю та управління доступом професіоналам, щоб оцінити переваги роботи комплексу на всі 100%.

Фахівці охоронного агентства «Барс» розроблять проект, виконають монтаж системи контролю доступу, налаштують і протестують обладнання. СКУД буде цікава як власникам великих підприємств, так і власникам малого бізнесу. Це ефективний і надійний захист вашої компанії від несанкціонованого проникнення і витоку інформації.

Підписатися на розсилку цікавих новин і акцій від ОА Барс
Ваш емейл